Editörün Seçtikleri

15
idm indir  Internet Download Manager
 Gelişmiş İndirme Yöneticisi

driver booster indir  IObit Driver Booster
 Driver Güncelleyici

eset internet security indir  ESET Internet Security
 Güçlü Antivirüs Programı

eset key 2020  Eset Key Paketi 2019-2020
 Güncel Eset Keyler

winrar son sürüm full  WinRAR Güncel Sürüm
 Arşivleme ve Arşiv Açma

rufus indir  Rufus
 USB İşletim Sistemi Kurma

flash player indir  Flash Player
 Flash Oynatma Aracı

photoshop full indir  Adobe Photoshop CC
 Prof. Resim Düzenleme

sanal makina programı indir  Daemon Tools Ultra
 Sanal Disk Oluşturma

Kodek indir  K-Lite Mega Codec Pack
 Sistem Kodek Paketi

office son sürüm indir  Microsoft Office
 Güncel Office Programı

pdf programı indir  Foxit Reader
 Hızlı PDF Okuyucu

torrent full indir  uTorrent Pro
 Torrent Dosya İndirici

ccleaner full indir  CCleaner Professional
 PC Temizlik Programı

Sohbet

  Mesaj Göndermek için Giriş yap veya - Üye Ol

  Kullandığınız Antivirüs Programı


   

  İstatistikler

  Şuanda Sitede Olan Üyeler:

  Arama Motorları:

  Online Olan Üyeler...
  syil,
  djo,
  oha,
  lkma,
  roas,
  hafo,
  emt,
  ziya,
  mstk,
  baro,

  Toplam Online: 45
  Online Üyeler: 8 Anlık Ziyaretçiler: 35 Arama Motorları: 2
  Konular: 636
  Yorumlar: 15876
  Üyeler: 7191
  Rütbeler:
  Yönetici 
  Site Yöneticisi
   
  Süper Editör 
  Süper Editör
  Editör 
  Site Editörü
  KralKolik 
  Sitede 500 iletiniz olunca bu gruba eklenirsiniz
  Mega Üye 
  Sitede 100 iletiniz olunca bu gruba eklenirsiniz
  Gold Üye 
  Sitede 50 iletiniz olunca bu gruba eklenirsiniz
  Değerli Üye 
  Sitede 20 iletiniz olunca bu gruba eklenirsiniz
  Kral Özel Üye 
  Sitemize en çok destekte bulunan üyelere özel verilen gruptur.

  Tarayıcı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ve Nasıl Seçmeliyiz?

     Yazar: KralAbi | Yorumlar: 0 Nelere Dikkat Edilmeli?

  Tarayıcı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ve Nasıl Seçmeliyiz?


  Tarayıcı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ve Nasıl Seçmeliyiz?


  Günümüzde birbirinden farklı tarayıcılar bulunmaktadır. Bu tarayıcılar ile dilediğimiz internet sitesini ziyaret edebiliyor web siteler de bulunan görüntüleri, verileri, materyalleri rahatlıkla inceleyebiliyor ve daha birçok birbirinden farklı işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Ancak özellikle de son zamanlar da neredeyse her firma ortaya bir tarayıcı çıkartmıştır ve en önemlisi de birçok firma tarayıcılarının daha çok kullanılması için aşırı derece de reklam kampanyaları düzenlemektedirler bu gibi reklam kampanyaları sonucunda da kullanıcıların akılları bir hayli karışmaktadır. Özellikle de Google şirketi Chrome tarayıcısının daha yüksek oranlar da kullanılması için birçok ülke de reklam kampanyaları düzenlemişlerdir ve bu reklam kampanyaları da gerçekten işe yaramıştır.

  Hangi Kriterlere Göre Seçilmeli?

  Ancak kullanıcılardan bir kısım yine de hangi tarayıcıyı neye göre hangi kriterlere göre seçmeleri gerektiğini haklı olarak sorgulamaktadırlar. İşte bu sorunun cevabını da makalemizde vermeye çalışacağız. İlk olarak tercih edeceğiniz tarayıcının sürekli kendini güncelleyen bir tarayıcı olduğundan emin olun. Kullanıcılar genellikle tarayıcılardan en hızlı olanı tercih ediyor ve yollarına devam ediyorlar bu tutum yanlıştır. Tarayıcılar neredeyse her gün yüzlerce virüsün saldırısına uğramaktadırlar. Kötü niyetli kişiler tarayıcılar üzerinde sürekli olarak birbirinden farklı açıklar buluyorlar ve bu açıkları da tarayıcı şirketlerine bildirmeden kötü amaçları dahilinde kullanıyorlar. İşte sırf bu sorun yüzünden tarayıcılar kendilerini sık bir şekilde güncellemek zorundalar bu yüzden sürekli yeni sürüm çıkartan bir tarayıcıyı tercih etmelisiniz.

  Fonksiyon Sunan Tarayıcılar

  Buna ek olarak size eklenti bazında birçok fonksiyonu takdim eden tarayıcıya yönelmelisiniz. Örneğin hangi tarayıcı eklentileri sınırlıyor hangisi bazılarını sınırlıyor veya hangi tarayıcı eklenti kurulumuna izin vermiyor gibisinden düşünebilirsiniz. Bu anlamda güvenlik açısından en güvenli tarayıcı Firefox tarayıcısı diyebiliriz. Buna ek olarak Chrome tarayıcısı Firefox tarayıcısından biraz daha hızlıdır ancak hem güvenlik bakımından hem de eklenti bakımından Firefox tarayıcısı standartların üzerindedir. Çünkü eklenti olarak da herhangi bir yoğun olarak eklenti kısıtlaması yapmadığı için Firefox tarayıcısı ile güvenlik eklentilerinizi de kurabilir ve güvenliğinize artılar katabilirsiniz. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz Firefox tarayıcısı olacaktır ancak Chrome tarayıcısı da gerek hız bakımından gerekse güvenlik bakımından Firefox’dan çok arkalar da sayılmaz.

  İçeriği Görmek ve Dosya İndirebilmeniz İçin Yorum Yapmanız Gerekmektedir.

  Yorum yaptıktan sonra sayfayı yenileyin.

  Page Title
  Öncelikle belirteyim, indirdiğiniz program virüslü değildir. Değildir ama nasıl değildir yani?

  Bazı siteler bunların hepsini tarayarak yükledikleri yalanını söylerler, inanmayın. Çünkü meşakkatli bir iştir, patch dosyasını tararsanız antivirüs buna virüs-malware der ve otomatik siler. Ee hani virüs yoktu? dersiniz. Ama aslında virüs değildir. Şimdi işin ince noktasına gelelim. Küçük bir örnek veriyorum.

  Ben IDM'nin telif hakkı kısmı ile ilgilenen departmanından birisi olayım. İnternete "IDM Full indir" yazayım. Bir siteye gireyim ve bakayım ki adam İnternet Download Manager programını keygen veya patch dosyası ile birlikte paylaşmış. Şimdi bu durumda 2 şey yapacağım.

  1. Site sahibine ulaşarak konuyu kaldırmasını isteyeceğim. (Ki milyonlarca sitede olduğunu düşünürsek en iyisi 2.yöntem)

  2. Antivirüs devlerinden AVG, Avira, Avast, Eset, Kaspersky gibi firmalara bu dosyayı virüs olarak algılamaları ve silmeleri gerektiğini söyleyeceğim. Bu sayede bir İnternet Download Manager programına yüzlerce dolar ödeme imkanı olmayan sizleri lisans satın alması gerektiği yönünde teşvik etmiş olacağım.

  Sizde tabi ki dosyayı virüslü diye zannederek bu siteye gelip sitem edecek, kızacaksınız. Ardından lisans alabilenleriniz alacak alamayanlarınız da bilmiyorum ne yapacak.

  Burada anlatmak istediğim, indirdiğiniz program veya oyundaki crack, patch, keygen dosyaları gerçekte virüs değildir. Diyeceksiniz ki aralarında virüs olanları yok mudur? Elbette vardır, ancak paylaşımlarımız da dosyaları çektiğimiz bazı ağlara bu tür virüslü içeriklerin düşme ihtimali binde bir denecek kadar azdır. Unutmayın, hiçbir site size bunun tam garantisini veremez. Bu programın aktivasyon yöntemini bulmuş olan şahsın inisiyatifine kalmış bir şeydir. Sonuçta söz konusu olan hack, illegal bir işlemdir. Ancak ben yıllardır karşılaşmadım, sizin de karşılaşacağınızı sanmıyorum.

  Bilgilendirme!

  Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.